محل تبلیغات شما
به نظرم هرکس تو هر حیطه ای که درس خونده باید کار کنه
مثلا این کاملا اشتباهه که یه پاتولوژیست بتونه یه آزمایشگاه پاتوبیولوژی داشته باشه درحالیکه هیچ سوادی تو حیطه ی آزمایشگاه نداره
اونا بهتره فقط آزمایشگاه پاتولوژی داشته باشن
همین چند روز پیش از بخش یه مایع مفصلی واسمون فرستادن
بگذریم از اینکه دکترایی که اون مایع هارو میفرستن هیچ اطلاعی از شرایط یه مایع استاندارد ندارن و مایعات ارسالی اکثر مواقع غیراستانداردن و معلومه طرف بلد نبوده مایع بگیره
داشتم میگفتم.مایع مفصلی رو دیدم و به وجود کریستال توش شک کردم
کریستال تو مایع مفصلی خیلی مهمه چون ازش میشه برا تشخیص عفونت مفصلی،آرتریت تروماتیک،آرتریت های مبتنی بر ایمنی و القا شده توسط کریستال یعنی نقرس و نقرس کاذب،سینوویت یا نءوپلاسم مبتلا کننده ی  مفصل استفاده کرد
وقتی دیدم زیر میکروسکوپ کریستال دیده میشه از اونجایی که ما برا دیدن کریستال به فیلتر نیاز داریم ولی فیلتر در اختیار نداریم و این کار مختص پاتولوژیسته مایع رو جدا کردم و گذاشتم وقتی پاتولوژیستمون تشریف فرما شدن بدم دستش ببینه
حالا تو آزمایشگاه ما روزی نزدیک 40 تا مایع میاد واسه آنالیز برا همین تو آنالیز مایعات حرفی واسه گفتن دارم و سرعت عملمم خیلی خوبه ولی بدون فیلتر نمیتونم جواب قابل اطمینانی بدم.مسءولیتشم نمیتونم قبول کنم.تازه همین شمارش و افتراق سلول هاش هم وظیفه ی من کارشناس آزمایشگاه نیس ولی انجامش میدیم و میذاریم تا پاتولوژیستای بی سوادمون تو اینجور چیزا بی سوادتر باقی بمونن
وقتی مایع رو تحویلش دادم گف مایع رو میخوام چیکار؟و با حالت دستوری گف لام بکش برام بیار
احمق اصلا حالیش نبود واسه دیدن کریستال لام نمیکشن و لام مرطوب تهیه میکنن
گفتم نیازی نیس لام بکشم یه قطره میذارین رو لام بعد روش لامل میذارین و میبینینش
گف باشه همون کارو بکن بذا خشک شه بیام ببینم!!!!!!!!!!!!!!
جانم؟؟؟
خشک شه بیای ببینی؟؟؟
یقینا انتظار یه لام با رنگ آمیزی اختصاصی رو داشت
لامو تحویلش دادم و رفتم
بعدا که جوابشو دیدم متاسف تر شدم
نوشته بود کریستال:نات سین
یعنی دیده نشد
و این برا مریضی که تو بخشه و منتظره ببینه چشه یعنی یه بن بست دیگه برا تشخیص بیماریش دلیلشم بی سوادیه کسیه که تو جایگاهیه که نباید باشه
و این یعنی یه فاجعه تو بخش درمان
این یعنی دردی که انتها نداره.این یعنی ناامیدی محض
این یعنی یه فاجعه ی تموم عیار

لام مرطوب خشک شده به روایت یک پاتولوژیست

واقعا چی شد که دوباره نوشتم؟

هیچ وقت دوسش نداشتی

مایع ,تو ,یه ,لام ,کریستال ,رو ,یعنی یه ,مایع رو ,مایع مفصلی ,یه فاجعه ,تحویلش دادم

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ثبت ارزان شرکت - ثبت برند فارسی دلشکسته بازاریابی وفروش firobirdra Margaret's blog Christine's memory قفس تنهایی دانلود رایگان فایل های آموزش زبان انگلیسی ادوارد 051 عشق کره